Náš klub organizoval preteky Slovenského pohára na Čremošnom.

Tak nakoniec sa preteky predsa len konali. Po mesiacoch neistoty došlo k uvolneniu reštrikcii kvôli korone a my sme mohli organizovať mesiace dopredu pripravované preteky Slovenskeho Pohara. Pôvodne to malo byť 4. kolo no bolo vlastne 1. nakoľko všetky predchádzajúce zrusila korona.

Na príprave pretekov sme stravili mnoho času, aby všetko klaplo a preteky svojou úrovňou zodpovedali všetkým nárokom na usporiadanie takej významnej súťaže.

Trať sme postavili v okolí Hotela Bartoška, s povolením Mestských lesov Kremnica, za čo im aj ďakujeme. Nebolo jednoduché nájsť miesto na 32 terčov v podmáčanom teréne, aby bola trať schodná a bezpečná. Nakoniec si myslím ze sa nám to podarilo. Trať bola náročná, čo bolo zámerom a preverila pripravenosť lukostrelcov. O jej náročnosti hovorí aj nižší priemer na šíp vo všetkých kategóriách. Podľa nášho názoru tak to má byť, aby naši športovci boli kondične aj technicky pripravený na náročné zahraničné súťaže.

Boli sme radi, že vydržalo aj počasie a nepokazilo pekný športový zážitok z podujatia.

Pretekov sa zúčastnili aj zástupcovia nášho klubu. Zlatú medailu si odniesol MATEJ PAŠKULIAK v kategórii HU deti

Veľké poďakovanie patrí všetkám členom a priateľom LK ARQUITIS Blatnica, ktorý pomohli pri organizácii pretekov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *